Lashkoska: LSDM dhe BDI institucionet shtetërore i kanë shëndrruar në firma private

INA
INA

09/02/2024

Pas pushimit një orësh, vazhdon seanca për shkarkimin e Mexhitit dhe Aliut. Fjalimet dhe akuzimet i filluan deputet e VMRO-së dhe LSDM-së, në lidhje me atë se kush është pro perendimorë e kush jo.

Deputetja e VMRO-së, Ane Lashkoska akuzoi LSDM-në dhe BDI-në duke thënë se funksionarët e këtyre partive insitucionet shtetërore i kanë shëndrruar në firma private.

Ajo shtoi se BDI e di rëndësinë e ASh-së, prandaj kanë vendosur që me ndihmën e LSDM-së t’i shkarkojë dy ministrat e kësaj partie./Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ