Latifi: U gëzova kur e pashë Ramën në Zagreb!

INA
INA

03/10/2023

Profesori dhe analisti politik Blerim Latifi thotë kryeministri Edi Rama mund t’a marrë një mësim të mirë në Kroaci.

“U gëzova kur e pashë Ramën në Zagreb! Me shpresën se kryeministri kroat Andrej Plenkoviq ia jep disa mësime të vlefshme mbi psiko-politikën e Beogradit. Sepse kush do që ta zbërthej me saktësi botëkuptimin politik që mbizotëron në Beograd, duhet të pyes kroatët dhe shqiptarët e Kosovës. E meqë Rama neve nuk po na beson, mbase kroatët e bindin”, është shprehur profesori Latifi. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqipnje me yll

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

vlora

Sot 29 Nëntori, dita e Çlirimit të Shqipërisë, politika feston e ndarë

Erald Kapri

Kush e financoi shpalljen e pavarësisë? Flet historiani i njohur shqiptar (VIDEO)

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Surprizë e veçantë në Aeroportin e Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet shqiptare në festën kuq e zi

sali berisha

Berisha në Vlorë: Betohem para varrit të Ismail Qemalit, se do e paketoj Edi Ramën e do e dërgoj në Beograd. Vitin tjetër do e zhduk nga pushteti dhe Tirana

parada tirane333

111-vjetori i Pavarësisë/ “Parada e Shqiptarëve” në Tiranë (VIDEO)

Blinken

Blinken uron Shqipërinë për festën e Pavarësisë: Krenarë për aleatë si ju

Rama Kurti. vlore

Dita e Pavarësisë bën bashkë Ramën dhe Kurtin, mbahet ceremonia në Vlorë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ