Laura Fazliu realizon dy fitore, kalon në çerekfinale të Grand Slamit në Tbilisi

ina-online
ina-online

23/03/2024

Laura Fazliu e ka nisur jashtëzakonisht mbarë Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Tbilisi.

Ajo ka arritur t’i fitojë dy luftërat e para dhe ta prek çerekfinalen në kategorinë deri 63 kg.

Garuesja e xhudos nga Kosova e mposhti me Ippon mongolezen Enkhriilen Lkhagvatogoo.

Më pas, në xhiron e tretë holandezen Geke Van Den Berg me Ippon.

Në çerekfinale, Laura do të ndeshet me Maylin DEL TORO CARVAJAL.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

ps mbappe

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

INFO

NA NDIQ