Lavrov nervozohet me gazetarët në Shkup, ja skandali që bën?

ina-online
ina-online

01/12/2023

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, pasi filloi me konferencën për media për një moment ndërpreu fjalimin e tij dhe ju drejtua njërit prej gazetarëve prezentë në sallë, i cili me gjasë po pëshpërite diçka në momentin e fjalimit të Lavrovit.

“A mos dëshiron dikush të del këtu dhe ta merr fjalën. Shpresoj që gjithçka të jetë në rregull”, u shpreh Lavrov, raporton SHENJA.

Më pas ai vazhdoi fjalimin e tij duke shpjeguar edhe arsyen për intervenimin e Rusisë në Ukrainë. Por gjithashtu është shprehur edhe kundër OSBE, në vigjilje të këtij samiti të 30 që u mbajt në Shkup dhe që për shumë shtete prania e tij ishte e padëshiruar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

INFO

NA NDIQ