Lazim Destani në tubimin e BDI me mërgimtarët, Hajredini i çon një porosi?

ina-online
ina-online

31/07/2023

“Gabove, i nderuari z.Lazim, si unë dhe shumë të tjerë dikur, kaq vonë Ali Ametit i besove”, ka qenë një koment i analistit politik dhe ish-ministrit të financave, Xhevdet Hajredini, pasi që Lazim Destani dje ishte pjesë e tubimit me mërgatën në Tetovë të organizuar nga Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI).

Pronari i kompanisë “Ecolog”, Lazim Destani dje në këtë tubim theksoi se ministrat aktual të BDI-së janë ata që shpejtuan të kontribojnë që fabrika për makinat elektrike të ndërtohet në Tetovë, pasi që projekti ishte prezantuar në Shqipëri dhe Kosovë.

“Kur vendosëm që ta sjellim në Ballkan. Ne ua ofruam tre shteteve. Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Për fat të mirë Maqedonia u gjet më e shpejtë, me ndihmën e ministrave, me ndihmën e Qeverisë edhe me këto ministrat e rinj që kanë kontribuar, t’u them të drejtën ia kaluan Kosovës dhe Shqipërisë dhe fabrika do të ndërtohet këtu në Tetovë”, tha Destani.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ