Lazio fitoi Kupën e Italisë, aktorja e njohur mban fjalën dhe zhvishet

0

Skuadra e Lazios fiton Kupën e Italisë për sezonin 2018-2019 gjatë mbrëmjes së djeshme.

Lazio arriti të fitojë përballë Atalantës me rezultatin 2-0.

Në këtë finale ishin përballë dy shqiptarë, portieri Tomas Strakosha për kryeqytetasit dhe mbrojtësi Berat Gjimshiti për bergamaskët.

Me këtë triumf, Lazio siguroi kualifikimin në fazën e grupeve të Europa League por edhe premtimin e një tifozeje të flaktë e cila tha se do të zhvishej nëse kryeqytetasit do të ngrinin trofeun.