Lazio fiton bindshëm ndaj Romës

Derbi romak i ka takuar Lazios.

Ndeshja e zhvilluar të premtën ka përfunduar me rezultat 3 – 0.

Ciro Immobile me një dhe Luis Alberto me dy gola kanë vendosur takimin.

Në dhjetë minutëshin e fundit u aktivizua edhe kosovari Vedat Muriqi.