Lazoviq: Vuçiqin e pret burgu (FOTO)

Picture of INA
INA

31/10/2023

“Ne dëshirojmë që Serbia të jetojë mirë, të rikthejë buzëqeshjen në fytyrat e njerëzve dhe prandaj do të përpiqemi të arrijmë rezultatin më të mirë të mundshëm në zgjedhjet republikane.

Kështu ka thënë në një intervistë për Nova, Radomir Lazoviq nga Fronti i së majtës në Serbi dhe i pari në listën e “Serbia kundër dhunës”.Ai i është përgjigjur ftesës së presidentit serb Aleksandar Vuçiqit për të luajtur një lojë shahu.

Sipas tij, ndeshja e radhës e shahut që Vuçiq do ta luajë pas zgjedhjeve do të jetë ajo me shokët e dhomës nga qelia e burgut.

“Unë luaj shah me miqtë, me njerëzit që vlerësoj. Është një lojë fisnike dhe i premtoj Vuçiqit se shahu i radhës që do të luajë ai pas zgjedhjeve do të jetë ai me shokët e dhomës nga qelia e burgut, për t’i dhënë fund burgut të gjatë që e pret”, tha ai.

TË FUNDIT
1 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
17 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
2 ditë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës
3 ditë
Greqi: Shqiptarët e burgosur futen në grevë urie, ankohen për shkelje të të drejtave

ME TE LEXUARA

1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
17 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
1 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

LEXO MË SHUMË

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

IMG_4611

Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof

Tabanoc kufi

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

presheva

Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

paraburgim-1

Greqi: Shqiptarët e burgosur futen në grevë urie, ankohen për shkelje të të drejtave

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ardita sinani ragmi mustafa

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

hristijan mickoski

Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

INFO

NA NDIQ