LD autorizon Mexhitin për bisedimet për përpilimin e listave për deputetë me VLEN

INA
INA

22/02/2024

Në Gostivar mbrëmë Lëvizja Demokratike (LD) mbajti mbledhjen e Këshillit Themelues, ku mes tjerash u diskutua edhe mbi aktualitetin politik, rrjedhimisht edhe rreth përgatitjeve për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare.

Në këtë mbledhje anëtarët e Këshillit Themelues unanimisht autorizuan kryetarin Izet Mexhiti që të zhvillojë bisedimet me partnerët e Koalicionit VLEN për përpilimin e listës së kandidatëve për deputetë.

Sipas burimeve në kuadër të koalicionit VLEN, Lëvizja Demokratike do të prijë në listën për deputetë numër një me Izet Mexhitin, ndërsa në zonat tjera zgjedhore do të ketë kandidatët e saj të radhitur në listat për deputetë, në disa me pozita më dominante. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ