Astrit Iseni nga LD: Bujar Osmani s’ka kohë ta vizitojë Kosovën pas sulmeve në veri! (Video)

Picture of INA
INA

29/09/2023

Lëvizja Demokratike ka akuzuar Bujar Osmanin se ka kohë për siç thotë pazare të pista politike me Gruevskin, por nuk ka kohë për Kosovën.

Astrit Iseni nga kjo parti theksoi se çuditërisht, rreth ngjarjes shumë të rëndë në Kosovë, nuk ka asnjë veprim nga ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut i cili njëkohësisht është edhe kryesues i OSBE-së.

“Derisa Bujar Osmani ka kohë që të shëtisë çdo cep të botës, e në shumë raste të bej edhe vizita jo produktive, ai nuk e shef të arsyeshme të shkoj deri në Prishtinë e të takoj zyrtarët kosovarë në shenjë përkrahje në këtë moment kaq të rëndë për shtetin e Kosovës. Bujar Osmani edhe më shumë ka arsye për të vizituar Kosovën e sulmuar nga terroristët serb sepse tërë kohën krekoset se është kryesues i OSBE-së. Por, ka të paktën dy arsye të mundshme pse nuk e bën këtë. Njëra arsye quhet “Pacient”, ndërsa tjetra është se nuk ka kohë të merret me atë për të cilën paguhet nga paratë e qytetarëve sepse është i zënë duke bërë pazare të pista politike me politikanin e tij të preferuar Nikolla Gruevski”, tha Astrit Iseni nga Lëvizja Demokratike.

TË FUNDIT
5 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
20 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
47 minuta
REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës
50 minuta
​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë
1 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

19 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
17 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
1 ditë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
2 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë
19 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
17 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

virus_19

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

haxh-meke

Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë

ejup maqedonci

Maqedonci, për grupin terrorist të Banjskës: Vazhdojnë të mbesin të organizuar

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

INFO

NA NDIQ