LD-ja e Mexhitit i reagon Xhaferit: Edhe përkundër presioneve të BDI-së, e kemi regjistruar partinë në afat rekord

Picture of INA
INA

31/10/2023

Nga Lëvizja Demokratike kanë reaguar ndaj deklaratave të kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi në Click Plus në TV21. Nga kjo parti thonë se që nga data 26.09.2023 në bazë të vendimit të Gjykatës Themelore Civile, LD me vendim të plotfuqishëm është regjistruar si parti politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Me këtë reagim hedhim poshtë si të pavërtetë deklaratën e dhënë nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në emisionin Click Plus në TV21 se Lëvizja Demokratike nuk është parti e regjistruar, dhe si dëshmi bashkangjesim vendimin e gjykatës së lartëpërmendur. Lëvizja Demokratike edhe përskaj presioneve të BDI-së gjatë këtij procesi, regjistrimin si parti e realizoi në afat rekord”, thonë nga Lëvizja Demokratike.

TË FUNDIT
2 orë
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

1 ditë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
10 orë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit
1 ditë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
3 orë
Qeveria emëroi disa drejtorë
1 ditë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
24 orë
Mexhiti: Norvegjia do të vazhdojë t’i financojë projektet strategjike të vendin tonë (FOTO)
1 ditë
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
10 orë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ