LD-ja i reagon Xhaferit: Edhe përkundër presioneve të BDI-së, e kemi regjistruar partinë në afat rekord

INA
INA

31/10/2023

Nga Lëvizja Demokratike kanë reaguar ndaj deklaratave të kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi në Click Plus në TV21. Nga kjo parti thonë se që nga data 26.09.2023 në bazë të vendimit të Gjykatës Themelore Civile, LD me vendim të plotfuqishëm është regjistruar si parti politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Me këtë reagim hedhim poshtë si të pavërtetë deklaratën e dhënë nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në emisionin Click Plus në TV21 se Lëvizja Demokratike nuk është parti e regjistruar, dhe si dëshmi bashkangjesim vendimin e gjykatës së lartëpërmendur. Lëvizja Demokratike edhe përskaj presioneve të BDI-së gjatë këtij procesi, regjistrimin si parti e realizoi në afat rekord”, thonë nga Lëvizja Demokratike.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

INFO

NA NDIQ