LD përkrah protestën për spitalin modular në Tetovë

ina-online
ina-online

15 Gusht, 2023

Lëvizja Demokratike ka bërë të ditur se e përkrah protestën e paralajmëruar për ditën e mërkurë, kundër vendimeve të gjykatës themelore në Tetovë, për vendimet skandaloze ndaj përgjegjësve të djegie për së gjalli të 14 pacientëve në Spitalin Modular në Tetovë para 2 viteve.

“Lëvizja Demokratike fton përkrahësit e saj të rreshtohen krah për krah me protestuesit, të organizuar nga shoqata qytetare, të indinjuar me vendimet e gjyqësisë në vend”, thuhet në njoftim.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

88F77E7E-BD4D-4755-8C1A-A70698D2E102

Gjykata Kushtetuese shfuqizon vendimin e Llogës për vendosje të grafës etnike në certifikatat e lindjes/vdekjes dhe ato martesore

gjimnazi Tetov-780x470

Komuna e Tetovës akuzon MASH-in: Mijëra nxënës ende nuk kanë libra

mickoski

Mickoski: Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

INFO

NA NDIQ