LD reagon për pritjet e gjata për pajisje me dokumentet personale

INA
INA

1 Shtator, 2023

Lëvizja Demokratike ka reaguar për pritjet e gjata për pajisje me dokumentet personale.

Sipas kësaj partie situata është kaotike, ndërsa qytetarët po përjetojnë makth të vërtetë.

“Problemet për caktimin e terminit, radhët e gjata, ambientet e papërshtatshme dhe aspak dinjitoze për qytetarët që përjetojnë vuajtje të shumta, janë vetëm disa nga problemet, të cilat kërkojnë zgjidhje, por që nga ana e organeve kompetente neglizhohen në mënyrë të pacipët. Kushtëzimi i zëvendësimit të të gjitha dokumenteve nuk bëhet me fajin e qytetarëve, të cilët pos që e përjetojnë këtë torturë në vapë të madhe, ata duhet të ndajnë mjete të konsiderueshme nga buxheti familjar, buxhet ky që tashmë është bërë simbol i varfërisë”, reagojnë nga Lëvizja Demokratike.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

driton-nebiu

Nebiu nga ASH: Republika e Kosovës duhet të jetë prezentë në çdo forum ndërkombëtar! Zëri ynë do të jetë në funksion të Republikës së Kosovës kudo që ndodhemi!

IMG_5165

IQOS – alternativë për duhanpirësit e rritur, e zhvilluar në bazë të provave shkencore

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia e Veriut vazhdimisht po dëshmon se është një partner i shkëlqyer

zaporizhzhia-centrali-ukraine-berthamor-1

Ukraina dëmton mbrojtjen ajrore në Krime

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

mickoski

Mickoski: Po digjem nga dẽshira për zgjedhje, do ti fitojmë 61 deputetë

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Pa Ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, nuk mund të kemi luftë kundër korrupsionit dhe krimit

escobar-eskobar

Eskobar: I jemi mirënjohës Maqedonisë së Veriut për lidershipin rajonal dhe pro-evropian

INFO

NA NDIQ