LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

INA
INA

09/12/2023

LDK ka zgjedhur sot Kryesinë e re të partisë pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm, shkruan Gazeta Express.

Partisë do t’i prijë Lumir Abdixhiku i mbështetur nga Anton Quni si nënkryetar për Mërgatë, Hykmete Bajrami nënkryetare për politika zhvillimore, Gazmend Muhaxheri për organizim partiak, Lutfi Haziri për bashkëpunim rajonal dhe Doarsa Kica-Xhelili nënkryetare për Marrëdhenie me Jashtë.

Sekretarë janë zgjedhur Sokol Haliti dhe Imri Ahmeti.
Lista e plotë:

Kryetar: Dr. Lumir Abdixhiku

Nënkryetarët

Anton Quni, Nënkryetar për Mërgatë

Dr. Hykmete Bajrami, Nënkryetare për Politika Zhvillimore

Doarsa Kica Xhelili, Nënkryetare për Marrëdhënie me Jashtë

Gazmend Muhaxheri, Nënkryetar për Organizim Partiak

Lutfi Haziri, Nënkryetar për Bashkëpunim Rajonal

Sekretarët

Imri Ahmeti, Sekretar i Përgjithshëm

Sokol Haliti, Sekretar i Degëve Jashtë

Forumet

Dr. Jehona Lushaku Sadriu, Kryetare e Forumit të Gruas

Paris Guri, Kryetar i Forumit Rinor

Anëtarët e Kryesisë

(sipas renditjes alfabetike)

Dr. Alban Zogaj

Dr. Alush Gashi

Arben Gashi

Dr. Ardian Shala

Armend Zemaj

Dr. Avdullah Hoti

Besian Mustafa

Besnik Osmani

Dr. Berat Rukiqi

Besa Gaxherri

Dr. Behxhet Xheladini

Doruntinë Maloku

Driton Selmanaj

Dr. Ekrem Hyseni

Dr. Ema Nikçi Rexha

Florian Dushi

Ilir Ferati

Dr. Izet Sadiku

Ak. Kujtim Shala

Lirije Kajtazi

Mirjeta Kalludra

Dr. Muhamet Hamiti

Ruzhdi Shehu

Rrezarta Krasniqi

Dr. Sibel Halimi

Shkëmb Manaj

Visar Azemi

Dr. Visar Berisha

Vlora Dumoshi

Xhafer Gashi

Xhafer Tahiri

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Glauk Konjufca

​Konjufca: Kritikat e SHBA-së ndaj Kosovës janë të qëlluara

Albin-Kurti-5

​Planifikimi për atentat ndaj Kurtit në Shkup, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve

Policia-e-Kosoves-800x445

Kosovë: Policia kap shtatë persona, dyshohen për ‘’Hyrje në sistemet kompjuterike’’, ‘’Mashtrimi’’ dhe ‘’Shpëlarje e parave’’

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Raporti britanik: Rusia po rindërton kapacitete për të destabilizuar Evropën, përmendet edhe Kosova

glauk-konjufca

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj Konjufcës për gazin lotsjellës

Ilir-Kulla

“Gjërat po ndryshojnë”, a mund të njihet Kosova nga dy shtetet që luftojnë për Nagorno-Karabakhun, sipas Ilir Kullës

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Gjykata_1-768x463-1-750x430-1

Mungon prokurori, dështon shqyrtimi fillestar ndaj serbit të akuzuar për krime lufte në Kosovë

Glauk Konjufca

Konjufca e pranon që dinari i ka acaruar raportet me amerikanët: Deklarata e O’Brien shqetësuese, e dimë pse janë “idhnu”

INFO

NA NDIQ