“Le Parisien” zbulon të ardhmen e Mbappesë: I bashkohet klubit më të madh në botë

ina-online
ina-online

04/02/2024

Sipas “Le Parisien”, sulmuesi ka zgjedhur të luajë për Real Madridin, edhe pse gazeta pariziane nuk konfirmon marrëveshjen me bardhezinjtë. Ai do të përpiqet ta mbyllë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme në Paris dhe t’i japë klubit nga kryeqyteti francez titullin e Champions League.

Po sipas “Le Parisien”, “ylli” më i madh në futbollin francez do t’i bashkohet klubit më të madh në botë sezonin e ardhshëm. Ndërkohë në Madrid mbretëron optimizmi ndërsa në prapaskenë po negociohet kontrata më e madhe kapitenin e “Les Bleus”.

Mbappé arriti një marrëveshje në gusht me Nasser Al Khelaïfi, të cilit i premtoi t’i falte 80 milionë euro (bonus besnikërie) në mënyrë që Paris Saint Germain të mos pësonte dëm ekonomik në rast se ai nuk do të nënshkruante përfundimisht rinovimin e kontratës.

“Beteja është e humbur”, thotë Le Parisien, duke aluduar se Kylian Mbappé ka dhënë sinjale të qarta javët e fundit. Telenovelës duket se do t’i vijë fundi në verë, me kapitenin e skuadrës franceze që do të firmosë për Realin e Madridit.

Ndryshe nga sa raportohet nga Le Parisien, Paris Saint Germain nuk është në dijeni se lojtari ka marrë një vendim përfundimtar në lidhje me të ardhmen e tij. Klubi kërkon të përsërisë skenarin e vitit 2022, kur arriti të arrijë marrëveshje me kapitenin e skuadrës franceze për një rinovim prej dy sezonesh. /Supersport

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ