“Le të shkojmë në Euro”, Edi Rama reagon pas fitores së madhe të Shqipërisë (VIDEO)

ina-online
ina-online

12/10/2023

Shqipëria ka arritur të shënojë një fitore të rëndësishme ndaj Çekisë në kuadër të kualifikimeve të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Air Albania” përfundoi me rezultat 3-0.

Pas kësaj fitore, ka reaguar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ku përmes një videoje në “Facebook” ka shkruar “Le të shkojmë në Euro. Shqipëri”.

Me këtë fitore, Shqipëria i afrohet shumë kualifikimit në kampionatin evropian, pasi i nevojiten vetëm edhe dy pikë, teka aktualisht ka 13 si lidere.

Kurse, Çekia renditet e treta me tetë sosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

LEN: BDI-ja, mashtrim me kryeministrin shqiptar

administrata

Administratorët e ri do të testohen:Nëse nuk kalojnë provimin, përjashtohen nga puna

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

A ka përfunduar “besa”? Familja Murseli po ruhet nga policia, ja çka thonë Ademajt

mitreski-1024x682

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

INFO

NA NDIQ