Leao për yllin e Barçës: U mundova ta bindja

Picture of ina-online
ina-online

14/05/2024

Rafael Leao ka pranuar se është përpjekur të bindë Joao Cancelo-n t’i bashkohet tek Milan-i. Mbrojtësi portugez ishte në kërkim të një ekipi verën e kaluar pasi nuk ishte më pjesë e planeve të Pep Guardiola-s te Manchester City.

Shoku i skuadrës së Cancelos te Portugalia ka pranuar se ai e donte atë në San Siro dhe për të ndihmuar Milan-in të hynte në epokën e tyre të re. Ai i tha ekspertit të meraktos Fabrizio Romano:

“Unë po flisja me Joao Cancelon dhe atij i pëlqente Milan… kështu që i thashë Joao: ok, eja te Milan! Ai ishte te Man City, unë u përpoqa… por ishte e vështirë. Do të ishte perfekte për ne që të na bashkohej në epokën tonë të re”.

Cancelo, 29 vjeç, u transferua te Barcelona në formë huazimi nga City deri në fund të sezonit dhe ka bindur me katalanasit.

Ai ka regjistruar katër gola dhe po aq asiste në 39 ndeshje. Portugezi do të largohet nga Camp Nou këtë verë nëse Xavi nuk vendos ta blejë atë.

Ish-mbrojtësi i Juventusit duket se nuk ka të ardhme nën drejtimin e Guardiolas në Etihad.

TË FUNDIT
14 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
15 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

15 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
15 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
14 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ