LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INA
INA

03/03/2024

Pikëshënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA siguroi një tjetër moment historik mbresëlënës në karrierën e tij.

LeBron James bëhet i pari në histori që arrin shifren prej 40 mijë pikëve, shkruan Gazeta Express.

Ai shënoi në total 26 pikë në humbjen e Lakersave 124:114 ndaj Denver Nuggets.

Jamesit i duheshin vetëm shtatë pikë për të arritur shifrën e 40 mijë pikëve gjatë stinorëve të rregullt të NBA-së.

“Të jesh lojtari i parë që bën diçka, është shumë mirë në këtë ligë, thjesht të dish historinë, të mëdhenjtë që kanë ardhur në ligë dhe më pas i sheh disa nga të mëdhenjtë në parket sonte, ishte e mrekullueshme të konkurroje”, tha 39-vjeçari.

“Por, për mua, gjëja kryesore, si gjithmonë, është të fitosh dhe e urreja që kjo duhej të ndodhte në një humbje”, deklaroi James.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ