Ledri Vula edhe këtë verë në “Peace Festival” në Shkup më 13 gusht

INA
INA

04/08/2023

Zëvendëskryeministri i parë, njëherë edhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënije ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi, i cili është angazhuar që në mënyrë solemne ta festojë 22 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit ka zbuluar artistin e rradhës që do të merr pjesë në “Peace Festival” që do të mbahet me 13 gusht, raporton indeks.mk

Grubi nëpérmes rrjetit social ka njoftuar të gjithë qytetarët dhe rininë se në “Peace Festival” edhe kësaj rradhe do të marrë pjesë Ledri Vula, një artist tejet i pëlqyer nga rinia mbarë shqiptare dhe ajo e Maqedonisë në veçanti.

Ledri në “Peace Festival” ka marrë pjesë edhe vitin e kaluar kur për herë të parë u organizua një manifestim i tillë.

Përpos tij, këtë herë në “Peace Festival”, do té marrin pjesé edhe Noizy, Mc Kresha, Lyrical Son, Ylli Limani, Bardhi edhe disa artist e kéngëtarë të tjerë nga estrada shqiptare.

Njoftimi i plotë i Grubit:

Ledri, me albumin e tij të ri “1 🐐 për ty”, bashkë me Noizy, Yll Limani, Mc Kresha & Lyrical Son në Peace Festival ‘23.

Ejani të gjithë, nga të giitha qytetet, me gjithë familjet e juaja, ta shënojmë përvjetorin e marrëveshjes paqësore të Ohrit.

📍sheshi Skenderbe Shkup
🗓️ 13 gusht 2023
⏰ 21:00

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luizi kiara

Nuse me fat! Kiara krenare për arritjet e Luizit

Luizi Kiara klipi

“Luani që kishte humbur…”/ Luizi bën përshkrimin e veçantë ku dhe Kiara replikon (Foto)

RUDINA

Një mesazh nga Rudina Dembacaj: S’duhet të lejojmë askënd të na vendosë kufijt e nënshtrimit

ronaldo

Vazhdon provat intensive me balerinën, Ronaldo Sharka do të rikthehet në “Dancing with the Stars”?

arbana-osmani-bbv

‘Nuk ka rëndësi kush e ka fajin’, Arbana Osmani reagon mes aludimeve për moderimin e BBV

agron

Agron Llakaj i përgjigjet ftesës për Big Brother VIP

vajza ilirit

Emily Shaqiri, e bija e Ilir Shaqirit, kthehet në idhull për adoleshentët në Netflix

Screenshot_2023-12-07-16-32-05-754_com.android.chrome-edit

Kiara dhe Luizi shkëmbejnë puthje në alpet zvicerane (Video)

sara HOXHA LEDRI

Sara Hoxha shihet në krahët e këtij mashkulli, nuk është Ledri

INFO

NA NDIQ