Legjenda Didier Drogba i jep lamtumirën futbollit, ja ç’“art” bëri me topin (video)

0

Një nga yjet e futbollit botëror të 15 viteve të fundit, i llogaritur si futbollisti më i mirë afrikan i të gjitha kohërave, Didier Drogba luajti ndeshjen e tij të fundit të një karriere me shumë shkëlqim.
Fundi i tij qe me Phoenix Rising në një finale të Kupës së SHBA


Futbollisti nga Bregu i Fildishtë, e bëri historinë e tij me Chelsea-n në Londër, ku pati 254 paraqitje dhe shënoi një total prej 104 golash. Në 2012, fitoi dhe Champions League më këtë klub.

Ndërsa me përfaqsuesen e Bregut të Fildishtë, shënoi 65 gola në 104 paraqitje.

Sharmi, shpejtësia, zhdërvjelltësia, aftësia teknike dhe forca goditëse, ishin tiparet e një tij që do mbesin gjatë në kujtesën e futbollit botëror.

Ja disa nga perlat e tij në lojë…/tesheshi.com/