Legjenda e Arsenalit i del në mbështetje Xhakës: Meriton respekt

Ish-kapiteni i Arsenalit, Patrick Vieira pranon se ndjehet keq për Granit Xhakën dhe e ka mbështetur mesfushorin që të kalojë këtë dramë të fundit.
Xhakës iu hoq shiriti i kapitenit pasi reagoi i zemëruar para tifozëve të Arsenalit muajin e kaluar, me trajnerin Unai Emery që pranoi se ardhmja e tij në ‘Emirates’ tani është e pasigurt.
Ndërsa shumë e kanë kritikuar Xhakën për sjelljen e tij, Vieira simpatizoi zviceranin, duke theksuar se meriton më shumë respekt sesa ai po merrte, transmeton lajmi.net.
“Më vjen keq për të sepse ai ishte kapiteni dhe ai po kalon një periudhë vërtet të vështirë dhe një moment vërtet të vështirë në Arsenal”, i tha Vieira medieve britanike.
“Unë mendoj se duhet të kujtojmë veten se ai ka arritur shumë që kur është në Arsenal dhe ai meriton shumë respekt”.
“Kur ju jeni një lojtar dhe nuk bëni ashtu siç prisni, ju irritoheni për veten tuaj. Dhe ndonjëherë thoni gjëra ose bëni gjëra për të cilat ju vjen keq”, deklaroi ai.