Legjenda nuk heq dorë, merr vendimin për t’u transferuar në kampionatin e sheikëve

Picture of INA
INA

08/08/2023

Andres Iniesta nuk është ende gati për të hequr dorë nga futbolli i luajtur.

Ish-mesfushori i Barcelonës, i cili u shpall kampion bote me Spanjën në vitin 2010 do të luajë në Emiratet e Bashkuara Arabe pasi u largua nga Japonia, 39-vjeçari nuk e ka bërë ende të ditur klubin ku do të nënshkruajë por gjatë orëve të ardshme pritet të finalizohet edhe marrëveshja për të vijuar karrierën në Lindjen e Mesme.

Iniesta u shkaput nga Vissel Kobe pak ditë më parë ndërsa interesim për të shfaqi edhe Inter Miami që kërkon të ndërtojë një “Barcelonë” në Florida ku ka transferuar Jordi Alba, Lionel Messi dhe Sergi Busquets.

Iniesta e ka fituar La Liga-n 9 herë ndërsa po me Barcelonën ka triumfuar edhe në katër finale të UEFA Champions League.

TË FUNDIT
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

21 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
21 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ