Legjenda shqiptare refuzon ofertën për drejtor të AC Milanit, ja arsyet?

0

Drejtori aktual i Lazios, Ilgi Tare ka refuzuar ofertën e Milanit.

Drejtuesit shqiptar, Igli Tare thuhet se i ka thënë Milanit se ai nuk do të pranojë punën e drejtorit sportiv, dhe do të mbetet te Lazio.

Paolo Maldini dhe drejtori Ivan Gazidis kishin bërë të qartë zgjedhjen e tyre të parë për rolin e drejtorit sportiv që ishte Tare, i cili ka qenë në Olimpico për më shumë se një dekadë.

Sipas edicionit të mëngjesit në Gazzetta dello Sport, Tare kishte rënë dakord të qëndronte në Lazio me një kontratë të re deri në qershor 2023 dhe një pagë të dyfishuar.

Megjithatë, këtë mbrëmje Sky Sport Italia këmbëngul se nuk do të ketë marrëveshje të re, pasi Tare thjesht do të mbetet në kushtet e tij të tanishme edhe pas refuzimit që i bëri Milanit.

Rossonerët gjithashtu iu afruan trajnerit të Lazios, Simone Inzaghi, por ai gjithashtu preferoi të qëndronte në Romë duke rinovuar kontratën.

Tani Milani është në ritëm të lartë për të gjetur drejtorin sportiv, pasi synon për të kryer ndonjë transferim, ndërsa rolin e trajnerit pritet ta marrë Paolo Giampiolo.