Legjitimitetin e votës shqiptare e kanë vendosur 107 mijë shqiptarët

Picture of INA
INA

30/05/2024

Zeqirija Ibrahimi me një status në faceboon ka cekur se legjitimitetin e votës shqiptare e kanë vendosur 107 mijë shqiptarët.

“Legjitimitetin e votës shqiptare dhe të përfaqësimit të shqiptarëve nuk e përcakton as Mickovksi e aq më pak Kurto Dudush dhe Ismail Jaovski. Atë e ka vendosur gara vetë dhe e kanë vendosur 107 mijë shqiptarët. Mickovski veç po e respekton këtë votë.
Dhe, boll më me këtë temë, se jeni bë si “ato të Zajazit” që vajtojnë pse keni mbetur në opozitë.
Edhe opozita është njëfarë burrnie” shkruan Ibrahimi.

TË FUNDIT
18 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
26 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
1 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

ME TE LEXUARA

6 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
1 ditë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
1 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
23 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
6 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve
1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
1 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
22 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
6 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit

LEXO MË SHUMË

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

kurban dashi

Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë

INFO

NA NDIQ