Lehona që u hodh nga dritarja në situatë kritike!

Picture of INA
INA

03/07/2023

Lehona e cila u hodh nga kati i parë i Klinikës për Gjinekologji është në gjendje shumë të rëndë shëndetësore. Kështu deklaroi sot drejtoresha e Klinikës, Viktoria Jovanovska.

“Kudo në botë dihet se një në 10 paciente lehonë ka një çrregullim të vogël psikologjik, por askund dritaret nuk janë të mbyllura dhe të barrikaduara. Nuk mund t’i mbajmë si të burgosur”, tha Jovanovska, duke iu përgjigjur mediave.

Mjekja theksoi se pacientja në Klinikë nuk kishte probleme të veçanta mendore, përveç se shqetësohej lehtë dhe nuk dëshironte ta ushqej foshnjën me gji.

“Prandaj kemi biseduar me drejtorin e Psikiatrisë që të bëjmë një takim të përbashkët dhe të vijë një psikiatër, edhe pse është një temë tabu dhe nuk e dimë nëse nënat do ta pranojnë. Personalisht mendoj se të gjithë ne në jetën moderne kemi nevojë për psikiatër si këshillë, jo si terapi”, tha Jovanovska.

TË FUNDIT
36 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
37 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
1 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
2 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
2 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
2 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
10 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
7 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
2 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
9 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ