Lehtësohet procedura, Ambasada e Gjermanisë në Shkup me njoftim për aplikuesit për vizë

ina-online
ina-online

28 Gusht, 2023

Nga Ambasada e Gjermanisë në Shkup njoftojnë se është thjeshtëzuar procedura e aplikimit për vizë, shkruan TV21.

Tashmë nuk ka nevojë për aplikim të dyfishtë, respektivisht tani duhet vetëm një aplikim për person.

“Të nderuar aplikantë për vizë, nga dy bëhet një: që nga sot, nuk është më e nevojshme të dorëzoni aplikim të dyfishtë për vizë! Një aplikim për person. Fletëinformacionet e reja mund të gjenden në faqen tonë të internetit: https://skopje.diplo.de/mk-sq/visa-service/einreise-visa/-/2532544″, shkruhet në njoftimin e Ambasadës

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

artur liolini

Atë Artur Liolini ndërron jetë në SHBA, Begaj: Pasardhës i denjë i Fan Nolit

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

INFO

NA NDIQ