Leipzig dhe Eintracht Frankfurt përballen sonte në finalen e Kupës së Gjermanisë

INA
INA

3 Qershor, 2023

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Gjermanisë, mes Leipzigut dhe Eintracht Frankfurtit.

Leipzigu synon që ta mbrojë trofeun e fituar vitin e kaluar, që ishte edhe i pari në histori të klubit në këtë garë, shkruan Gazeta Express.

Në fakt, “Demat e Kuq” do të luajnë për herë të tretë radhazi në finale të Kupës, garës së dytë më të rëndësishme në Gjermani.

Në anën tjetër, Eintracht Frankfurti e ka fituar pesë herë trofeun e Kupës dhe sonte e synon të gjashtin në histori.

“Shqiponjat” për herë të fundit kishin triumfuar në vitin 2015.

Finalja e këtij viti do të zhvillohet nga ora 20:00, në “Olympiastadion” të Berlinit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ