Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihen edhe në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri pasditen e sotme.

Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane Mesdhetare (EMSC), mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.1 dhe epiqendra ka qenë 25 km në jug perëndim të Elbasanit. Tërmeti është ndjerë edhe në pjesën perëndimore të Maqedonisë.

Thellësia e tërmetit ka qenë dy kilometra.

Ende nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

TË FUNDIT
2 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
2 ditë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
3 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
3 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
3 ditë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

vlora2

Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

bregdeti

Media spanjolle: Zbuloni Shqipërinë, thesarin e paeksploruar evropian

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

david cameron

Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën

ksamil sarande

“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin

INFO

NA NDIQ