Lëkundjet e tërmetit tronditën Shqipërinë, sizmologu i njohur për AlbEu: Nuk është për t’u shqetësuar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2023

Lëkundjet e tërmetit sollën panik mes qytetarëve këtë mbrëmje, teksa u ndjenë në kryeqytet dhe disa qytete të tjera të vendit.

Megjithatë, sizmologu i njohur Shyqyri Aliaj thotë për AlbEu.com se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

“Nuk është për t’u shqetësuar nga ky tërmet me magnitude 4.6 me epiqendër në Bulqizë”, tha ai.

Tërmeti që goditi pak më parë Shqipërinë zgjati për disa sekonda. Epiqendra e tij ishte 23 km në veriperëndim të Tiranës dhe u ndje në disa qytete. Lëkundje të tjera u ndjenë pak më vonë, me një magnitudë 3.9. /albeu.com

TË FUNDIT
9 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
11 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
3 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
4 ditë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
5 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

ME TE LEXUARA

11 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
9 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

LEXO MË SHUMË

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

vlora2

Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

bregdeti

Media spanjolle: Zbuloni Shqipërinë, thesarin e paeksploruar evropian

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

INFO

NA NDIQ