LEN: ASH të vendos sa më shpejt, ose të shkojë me zërin e votuesve të tyre, ose me BDI-në

INA
INA

28/12/2023

Nga Lidhja Europiane për Ndryshim (LEN) thonë se po vazhdojnë takimet mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe liderëve të opozitës shqiptare.

Orhan Murtezani nga Alternativa theksoi se ASH duhet të vendos sa më shpejtë nëse do t’i bashkohet opozitës, ose nëse do të shkojë në koalicion me pushtetin.

“Ashtu siç thanë edhe liderët në hapjen e zyrës së koalicionit, koha më është duke u përfunduar dhe ASH këtë vendim duhet ta merr sa më shpejt që është e mundur dhe të vendos nëse do të jetë me zërin e opozitës, pra me zërin e votuesve të vet, ose me BDI-në”, pohoi Orhan Myrtezani, zëdhënës i Alternativa.

https://www.facebook.com/watch/?v=1479952082578364&t=0

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

pensionist-pleq

Pensionet do të rriten për 5% – Ai më i ulëti do të ketë shtesë vetëm 626den

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

INFO

NA NDIQ