LEN : BDI-ja i jep tender në vlerë prej 4 milionë euro nëntokës serbe

INA
INA

28/12/2023

“Këto ditë të fundvitit, kur partia shqiptare në pushtet mundohet t’u hedhë hi syve shqiptarëve me krekosjen se po e marrin kryeministrin teknik, i cili përveçse duhet ta mbajë të ngrohtë zyrën e kryeministrit gjatë periudhës së dimrit, nuk do të ketë asnjë kompetencë ligjore, nga ana tjetër po ata e thellojnë bashkëpunimin me kompani të Beogradit, pronarët të së cilës – sipas mediave serbe – janë struktura kriminele të nëntokës serbe. Pra, në opinion patriotë mburravecë, ndërsa prapa kamerave i forcojnë lidhjet me Beogradin përmes oficerit për lidhje, Përparim Bajrami”, deklaroi Orhan Murtezani, LEN.

“Këtu duam ta njoftojmë opinionin se, së fundmi, kompania “Novo VLT”, që është në pronësi të Lotarisë Shtetërore, ku anëtarë të Bordit janë Përparim Bajrami, Omer Bunjaku dhe Artin Spahiu, të gjithë të BDI-së, ka firmosur një kontratë në vlerë prej 3.700.000 euro me kompaninë “HTL Makedonija” me pronarë nga Beogradi, ndërsa përmbajtja e kësaj kontrate është për furnizimin me 462 aparate VLT për shkatërrimin e familjes dhe të jetës së qytetarëve tanë. Për informacion të opinionit, një vit më
parë, kur Lotarinë Shtetërore e drejtonte një drejtor i një partie tjetër, për 500 aparate VLT është paguar 2 milionë euro, pra dyfish më pak se tani”, tha Murtezani i cili pyeti publikisht Përparim Bajramin:

“Duke i pasur këto informacione, e pyesim publikisht kurbanin e Artan Grubit, Përparim Bajramin, se a i ka dakorduar këto punë të pista në lokalin “Lafayette Cabaret Club” në Beograd dhe në xhepat e kujt kanë përfunduar këto dy milionë euro? Kur jemi këtu, e pyesim edhe Bashkimin Demokratik për Integrim se pse nuk janë kaq të guximshëm për t’i mbrojtur interesat e Kosovës kur cenohet drejtpërdrejt integriteti i saj territorial nga terroristë serbë, ndërsa janë kaq të zellshëm për bashkëpunim struktura kriminogjene me Serbinë? A mos vallë janë këto biznese të pista me nëntokën serbe arsyeja që më të zëshëm ishin dikur për projektin e Aleksandar Vuciqit, “Ballkani i Hapur”, sesa për ta mbrojtur sot Kosovën?!”, tha Murtezani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ