LEN: BDI nuk është parti, por oktapod krimi e biznesi

Picture of INA
INA

23/11/2023

Opozita shqiptare akuzon zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi se përmes njerëzve të afërt po zhvillon dhe zgjeron tregun e kazinove në vend. Së fundi sipas raportit të Radios Evropa e lirë, një 19 vjeçar nga Kumanova ka fituar tender për furnizimin me aparate të lojërave të fatit, gjë që sipas opozitës shqiptare paraqet edhe një dëshmi se si njerëzit e afërt të Grubit dhe BDI-së janë të lidhur ngushtë me lojërat e fatit.

“Para ca kohësh personazh ishte nipi i Ali Ahmetit me blerjen e “Soravias”, ndërsa sot është një 19 vjecar nga Kumanova që do të blen aparate për lojëra fati. Qiranë astronomike prej 2.6 milion eurosh për ambientet e Lotarisë Shtetërore e ka marr një kompani në të cilën menaxhere është kushërira e Artan Grubit, ndërsa tenderët në Lotarinë Shtetërore i marrin kompanitë e përhershme “Arbëria Design” dhe “Media Grouo Dooel Tetovë” të cilat janë të regjistruara në të njëjtën adresë,” deklaroi Amir Elezi, Lëvizja Evropiane për Ndryshim.

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
7 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

11 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
15 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
11 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
14 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
10 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
14 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
9 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
14 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ