LEN-i prej sot do të bojkotojë punën në Kuvend!

INA
INA

05/01/2024

Lidhja Europiane për Ndryshim do ta bojkotojë punën në Kuvend, për shkak se ende nuk kanë anëtar në Këshillin Shtetëror Zgjedhor. Deputetja Safijse Sadiki Shaini thotë se shpreson që edhe opozita maqedonase, respektivisht VMRO-DPMNE-ja ta mbajë fjalën për braktisjen e KSHZ-së, në rast se opozitës shqiptare nuk i jepet anëtari në KSHZ.

“Prej sot grupi parlamentar i Lidhjes Europiane për Ndryshim nuk do të marrë pjesë në punën e Kuvendit, gjithnjë deri sa kandidati ynë për për KSHZ, Abdush Demiri nuk do të vihet në rend dite në seancë plenare”, tha Shaini.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

INFO

NA NDIQ