LEN në mënyrë ironike akuzojnë BDI-në për hapjen e kazinove në afërsi të shkollave

ina-online
ina-online

21/12/2023

Rinia e Lidhjes Evropiane për ndryshim zhvilloi një forum teatër përpara objektit të Ministrisë së Sistemit Politik. Të rinjtë e LEN-it me maska të funksionarëve të BDI-së, improvizuar një proces të zgjedhjes së kryetarit të Forumit Rinor të kësaj partie.

Ata në mënyrë ironike akuzojnë BDI-në për hapjen e kazinove në afërsi të shkollave e universiteteve.

“Do të zgjedhim kryetarin e FR, ju lutem zotëri Përparim Bajrami, dilni dhe prezantoni kandidaturën për kryetarë të Forumit Rinorë. “ “Rinia e këtij vendi ka nevojë për loto, ka nevojë për kazino. Unë premtoj se afër çdo universiteti do të hapim së paku një kazino, afër çdo shkolle të mesme do hapim së paku një kazino. Prap nuk ndalemi këtu, në çdo shtëpi do të ketë kazino. Bile kemi paraparë që në shkollat fillore të shtojmë një lëndë mësimore, bazat e pokerit. Vizioni ynë si kryetar I ardhshëm I forumit rinorë, ashtu si e kemi edhe kryetarin e partisë vizionarë, nuk besojmë po ky është realitet, do të ndodhë, Maqedonia e Veriut do të shndërrohet në Las Vegas”. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

INFO

NA NDIQ