Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

Picture of INA
INA

13/06/2024

Pas Caglar Soyuncu, Ozan Kabak dhe Enes Unal, Turqia duket se do të humbasë një lojtar të katërt në “Euro 2024” për shkak të lëndimit. Ky është Irfan Kahveci, i cili, sipas shtypit, turk nuk ka marrë pjesë në stërvitjen e skuadrës këSulmuesi i Fenerbahçes (skuadër që tani drejtohet nga Hoze Murinjo), i cili shënoi 18 gola sezonin e kaluar, u lëndua dhe për këtë arsye rrezikon të humbasë Kampionatin Evropian.

Kjo valë lëndimesh është komentuar këtë të mërkurë nga trajneri i Turqisë, Vinçenzo Montella, në një konferencë për shtypin.

“Kemi pasur lëndime aksidentale dhe jemi shumë të trishtuar. Na shqetëson sepse këto janë gjëra që nuk i kontrollojmë dot, por nuk do të shqetësohem më, ne kemi një bazë shumë të mirë.”

Turqia bën debutimin, në turneun që do të zhvillohet në Gjermani, më 18 qershor, kundër Gjeorgjisë dhe luan kundër Portugalisë katër ditë më vonë.të të mërkurë si masë paraprake.

TË FUNDIT
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
6 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
6 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
5 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ