Lëndohet Messi, në dyshim për ndeshjen ndaj Bayernit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2023

ava e Paris Saint-Germain po shkon nga e keqja në më keq, pasi Lionel Messi mund të humbasë ndeshjen e javës së ardhshme të 16-të të Ligës së Kampionëve me Bayern Munich për shkak të një lëndimi, sipas L’Equipe.

Kjo vjen vetëm 24 orë pasi PSG u eliminua nga Olympique de Marseille në Coupe de France në ndeshjen ku ai raportohet se mori lëndimin.

Kampionët francezë tashmë po luajnë pa të dëmtuarin Kylian Mbappe, ndërsa Neymar, Marco Verratti dhe Sergio Ramos sapo janë rikthyer në lojë pas lëndimeve dhe pezullimit.

Të qenit potencialisht pa Messin dhe Mbappe kundër gjigantëve gjermanë javën e ardhshme do ta bënte jetën jashtëzakonisht të vështirë për djemtë e Christophe Galtier në ndeshjen e parë kundër liderëve të Bundesligës të Julian Nagelsmann.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

ps mbappe

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

INFO

NA NDIQ