Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

Picture of INA
INA

30/05/2024

Ish-mbrojtësi i Italisë, Juventusit, Fenerbahçes dhe Milanit, Leonardo Bonucci, ka njoftuar tërheqjen e tij nga futbolli me një video prekëse ku përshkruhej karriera e tij.

Qendërmbrojtësi mbushi 37 vjeç në fillim të këtij muaji dhe kontrata e tij me Fenerbahce përfundon këtë verë.

Ai kishte shpresuar të luante për Italinë në EURO 2024, por mes Union Berlin dhe Fenerbahce nuk arriti të merrte kohë të mjaftueshme për të fituar një ftesë të Luciano Spalettit.

Tani ai ka publikuar një video në rrjetet sociale ku tregon disa nga momentet kryesore të karrierës së tij dhe po përgatitet për atë që do të vijë më pas.

https://www.instagram.com/bonuccileo19/?utm_source=ig_embed&ig_rid=21171a36-f360-4caa-a8f6-ac00c4fd90e7

Në karrierën e tij, mbrojtësi fitoi Kampionatin Evropian me Italinë, nëntë tituj të Serie, pesë trofe të Kupës së Italisë dhe pesë Superkupa të Italisë./Telegrafi/

TË FUNDIT
8 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
8 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
9 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
9 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
9 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

14 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
23 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
13 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen
23 orë
Mes urrejtjes dhe arrogancës nacionaliste: si lindi Kampionati Evropian i futbollit
13 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
22 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
11 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
22 orë
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
11 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ