Leonardo i hedh ‘benzinë’ zjarrit: “Ka ardhur koha që Mbappe të largohet nga PSG”

Picture of INA
INA

10/07/2023

Ish-drejtori sportiv i PSG-së ka folur për rastin Mbappe dhe nuk ka ngurruar të merret me numrin 7 të parizienëve.

PSG do të kishte bërë mirë pa këto deklarata. Ndërsa klubi fillon ciklin e ri të drejtuar nga Luis Enrique dhe rekrutët e tij, klubi kryeqytetas francez është ende në errësirë ​​për të ardhmen e yllit të tij, Kylian Mbappé.

Nasser Al-Khelaïfi, presidenti parizian, i ka lëshuar një ultimatum francezit: ose të vazhdojë kontratën, ose do të shitet këtë verë. Në zemër të kësaj trazire sportive dhe mediatike, mendimin e tij për këtë temë e ka dhënë ish-drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo (53). Në një intervistë për “L’Équipe”, braziliani nuk i ka ruajtur fjalët ndaj ‘princit’ të vogël të Bondy.

“Për të mirën e PSG-së, mendoj se ka ardhur koha që Mbappe të largohet, pavarësisht nga mënyra. PSG ka ekzistuar para Kylian Mbappe dhe do të ekzistojë edhe pas tij”, tha braziliani, i cili ishte shkarkuar në pranverën e vitit 2022 me kërkesë të kapitenit aktual të skuadrës franceze.

“Me sjelljen e tij gjatë dy viteve të fundit, Mbappé tregon se ai nuk është ende një lojtar i madh i aftë për të udhëhequr me të vërtetë një ekip. Ai është një lojtar i madh, jo një lider. Ai është një golashënues i madh, jo krijues. Është e vështirë të ndërtosh një ekip rreth tij. Është shumë e mundur të fitosh këtë kompeticion (C1) pa të”, balancon Leonardo, i cili e njeh mirë klanin Mbappe. Mjaft për të hedhur pak ‘benzinë’ më shumë në zjarr…

TË FUNDIT
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
7 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
7 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
7 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
7 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
8 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
7 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
7 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
7 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
7 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ