Leonardo: PSG dështoi të mbështeste Messin dhe Neymar

ina-online
ina-online

6 Shtator, 2023

Ish-drejtori sportiv i PSG, Leonardo ka komentuar në lidhje me largimin nga klubi francez të dy yjeve Lionel Messi dhe Neymar.

Argjentinasi vendosi të vazhdojë karrierën tek Inter Miami, ndërsa braziliani u transferua në Arabinë Saudite tek ekipi i Al Hilal.

Të dy kaluan një periudhë jo të mirë vitin e shkuar në raportet e tyre me klubin parizien. Gjithashtu edhe tifozët ishin të pakënaqur me performancën e tyre në fushë.

Por ish-drejtori Leonardo është shprehur se kjo situatë erdhi pasi klubi nuk diti t’i menaxhonte dy lojtarët. PSG dështoi t’i mbështeste Messin dhe Neymar.

“Njerëzit duhet të kenë komfort. Këta lojtarë kanë nevojë për një gjendje shpirtërore të mirë,ata duhet të ndjejnë mbështetjen, duhet të ndjehen të dalluar”, tha Leonardo.

“Dhe ata që duhet ta bëjnë këtë janë klubi, ne dhe trajnerët. Këta djem që kanë atë nivel talenti nuk janë të vështirë.

Ata zgjidhin më shumë probleme se sa krijojnë, nëse problemi i tyre duhet të zgjidhet, është e kryer”, shtoi ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ