Leonardo “sulmon” Mbappe: Ai nuk është lider, duhet të largohet

ina-online
ina-online

10 Korrik, 2023

Të gjithë kundër Kylian Mbappe, Mbappe kundër të gjithëve. Pak kohë më parë Mbappe tërboi klubin dhe tifozët me deklaratën e tij për largim dhe ka qenë ai që e ka sjellë nga Monaco te PSG që ka reaguar, ish-drejtori sportiv Leonardo.

“Ai nuk është lider, për të mirën e PSG-së duhet të largohet. Nuk ka rëndësi se si, por duhet të largohet. Me sjelljen e tij në dy vitet e fundit ai ka treguar se është një lojtar i madh, por jo një lider. Është e vështirë të ndërtosh një ekip rreth tij.

Ai duhet të largohet, klubi ka ekzistuar para tij dhe do të vazhdojë të ekzistojë edhe më pas”, është shprehur Leonardo./h.ll/abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ