Letër ngushëllimi nga Spasovski për fatkeqësinë me helikopter në Ukrainë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski shprehi ngushëllime me rastin e fatkeqësisë së helikopterit ku jetën e humbi ministri ukrainas i Punëve të Brendshme, Denis Monastirski, zëvendësi i ti dhe sekretari shtetëror.

“Në emër të MPB-së i shprehi ngushëllimet e mia më të sinqerta për popullin e Ukrainës, familjen, kolegët dhe miqtë e kolegut tim ukrainas – ministrit të Punëve të Brendshme, Denis Monsatirski i cili së bashku me kryesinë e ministrisë e humbi jetën në fatkeqësinë tragjike të helikopterit në afërsi të Kievit”, shkroi Spasovksi në Tuiter.

Së paku 16 persona e humbën jetën gjatë rrëzimit të helikopterit në qytetin Brovari në rajonin e Kievit.

“Sot në mëngjes, në Brovari u rrëzua helikopteri i Shërbimit shtetëror për gjendje të jashtëzakonshme. Si pasojë e fatkeqësisë ajrore jetën e humbën kryesia e MPB-së: ministri, zëvendësi i tij i parë dhe sekretari shtetëror. Dihet se gjithsej jetën e kanë humbur 16 persona, mes ët cilëve edhe dy fëmijë. Prej tyre, nëntë ishin në helikopter”, informoi shefi i Policisë nacionale të Ukrainës, Igor Klimenko.

Ai shtoi se 22 të lënduar ndodhen në spital, prej të cilëve 10 janë fëmijë.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

8 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
17 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
7 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale
17 orë
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ