Leverkuseni i Xhakës me testin më të vështirë këtë sezon, e pret Bayernin

INA
INA

10/02/2024

Në Gjermani sot do të sfidohen mes vete dy ekipet që i prijnë renditjes tabelare.

Bayer Leverkusen do ta ketë testin më të vështirë të sezonit sot, shkruan Gazeta Express.

Ekipi i drejtuar nga Xabi Alonso do të ndeshet në shtëpi me kampionin në fuqi të Bundesligës, Bayern Munich.

Aktualisht, Bayer Leverkusen prin me 52 pikë, dy më shumë se bavarezët.

Kjo ndeshje nis me fillim nga ora 18:30.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ