“Levica” i bashkohet nismës për interpelancë ndaj Joveskit (FOTO)

INA
INA

25/09/2023

Partia “Levica” i është bashkuar nismës së opozitës shqiptare, gjegjësisht të Lëvizjes Besa, Lëvizjes Demokratike dhe Alternativës, për interpelancë ndaj kryeprokurorit Lubomir Joveski, shkruan TV21.

Në vijim, TV21 ka siguruar njoftimin e kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi, që është dërguar deri te deputetët.

“Ju njoftoj se në formë elektronike Ju është dërguar shkresa e deputetëve e deputetëve Dimitar Apasiev dhe Borisllav Krmov me të cilën njoftojnë se bashkëngjiten si propozues të Interpelancës për punën e Prokurorit Publik të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski, I parashtruar nga deputetët Fadil Zendeli, Safije Sadiki, Merita Kolçi Koxhaxhiku, Hysni Ismaili, Izet Mexhiti, Afrim Gashi dhe Kastriot Rexhepi”, thuhet në njoftimin e Xhaferit./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ