“Levica”: VMRO-DPMNE do t’i pranojë ndryshimet Kushtetuese sikurse me marrëveshjen e Prespës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2023

Sipas burimeve të “Levicës”, sic percjell KlanM, VMRO-DPMNE është pajtuar për ndryshimet kushtetuese, vetëm se shtizat thehen nëse kjo do të ndodh para ose pas zgjedhjeve – ka deklaruar Deputeti I “Levicës” Borislav Krmov gjatë një prononcimi për TV STAR.

Sipas Krmovit, të gjitha partitë përvec “Levicës” sovranitetin nuk janë duke e kërkuar tek populli, por tek ambasadat e huaja.

“Burimet tona thonë se nuk do të ketë “arratisje” të tetë deputetëve, por do të votojë I gjithë parlamenti, përvec “Levicës”, që të ketë mbulesë” – percjell KlanM deklaratën e Deputetit Krmov.

Sipas tij, VMRO-DPMNE ka humbur rreth 100.000 vota pas Marrëveshjes së Prespës dhe nëse ndodh edhe një tradhëti me pjesëmarrëje të VMRO-DPMNE-së, kjo parti do të hyjë në process të shpërbërjes, njëjtë sikurse LSDM-ja.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ