Lëvizja Anti-Bixhoz: Pendarovski me mos dekretimin e ligjit për lojërat e fatit po mbron krimin

INA
INA

14/02/2024

Lëvizja Anti-Bixhoz i ka reaguar presidentit Stevo Pendarovski për mos nënshkrimit të ligjit për lojërat e fatit.

Nga atje thonë se Presidenti me mos nënshkrimit të ligjit, ai po mbron krimin dhe kriminelët të cilët pastrojnë para në vendin tonë.

“President, mirë se erdhe në Tetova Vegas”, “Jeta nuk është kumar”, “Ti mbron grabitësit”, “Turpi nuk njeh kufi” etj, janë mbishkrimet në pankartat që duhet të të kishin dërguar në tempullin e dijes.

Do të donim shumë të dinim se si do ta nisni temën e planifikuar sot “Rinia dhe Shoqëria” sa paradoksale aq edhe lojë e dyfishtë dhe e padurueshme. Jemi totalishtë të zhgënjyer, ndihemi të tradhtuar nga vendimi juaj i marrë për të mos dekretuar propozimin e ligjit për lojërat e fatit, mbrojtjen tuaj të krimit dhe kriminelëve në të cilin ata janë të mbytur nga pasioni i krimit dhe vjedhja klasike që i bëhet qytetarit.

Me veprimin tuaj, gjoja shpërdorim të flamurit europian, legalizuat pastrimin e parave të pista dhe në emër të standardeve europiane mbroni kapitalin e dyshimtë që po mbyt vendin tonë. “President e tradhtove votuesin”, “Ne me bukë, ti me gurë””, thuhet në reagimin e Lëvizjes Anti-Bixhoz.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ