Lëvizja Besa do ta mbajë Kuvendin Qendror më 5 mars

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Përmes një komunijate, Lëvizja Besa njoftoi se Kuvendi Qendror i partisë ka pasur mbledhje në të cilën është diskutuar rreth raportit të Shtabit Qendror për zgjedhjet lokale të vitit 2021.

Sipas njoftimit, Lëvizja Besa si subjekt politik ka arritur të fitojë në dy komuna dhe të grumbullojë rreth 26 mijë vota me çka, sipas Lëvizjes Besa, i ka përmbushur objektivat e përcaktuara nga Shtabi Qendror Zgjedhor.

“Po ashtu, Kuvendi Qendror në mbledhjen e sotme miratoi edhe vendimin për mbajtjen e Kongresit të dytë me datë 05.03.2022. Po ashtu u zgjodh edhe komisioni për organizimin e kongresit në përbërje: Abdush Demiri, Adnan Azizi dhe Arjanit Hoxha”, thuhet në fund të njoftimit.

Jozyrtarisht, gjatë ditës së premte këtij subjekti politik do t’i bashkangjitet edhe Fatmir Limani i cili garoi për kryetar komune në Kërçova dhe që fitoi rreth 4000 vota.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic un

Vuçiq dhe përfaqësuesi rus ankohen për të mbijetuarat e luftës që Osmani i mori në seancë

shiu shkup

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

INFO

NA NDIQ