Lëvizja BESA mban kuvendin e degës në Saraj, konsolidon kryesinë e degës (FOTO)

ina-online
ina-online

27/01/2024

Lëvizja BESA ka mbajtur konsolidimin e degës së Lëvizjes BESA në Saraj.

Ja njoftimi i kësaj partie:

Në një atmosferë impozante dhe në presence të qindra aktivistëve, simpatizantëve dhe qytetarëve që e duan ndryshimin në Kondovë të Sarajit, u bë konsolidimi i degës së Lëvizjes BESA – Saraj.

Në presence të kryetarit Bilall Kasami, sekretarit organizativ Adnan Azizi, dy nënkryetarëve Fatmir Limani dhe Blerim Sejdiu si dhe anëtarët e kryesisë qendrore, nikoqirit Hasim Murtezani dhe Nuredin Fetai e Haki Suma, me shumicë votash u zgjodh kryesia e degës dhe me këtë u rrumbullaksau e gjithë dega e Lëvizjes BESA në Saraj.
Lëvizja BESA është duke rrumbullaksuar gjithë procesin e brendshëm të strukturave, duke u bërë gati për zgjedhjet e 8 majit, ku do të jenë zgjedhjet më të rëndësishme, sepse shqiptarët do të votojnë për ndryshimin e shumë pritur për të pensionuar politikanët e dështuar që nuk realizuan asnjë projekt për shqiptarët, por vetëm i varfëruan dhe larguan nga vendlindja e tyre.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

INFO

NA NDIQ