Lëvizja Besa për deklaratat e Tarvarit: Derivati i Menduh Thaçit dëshiron të vazhdojë rrugën e mentorit të tij

INA
INA

10 Gusht, 2023

Sekretari i Lëvizjes Besa, Abdush Demiri ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të ASH-së, Arben Taravari, në “Summer Click” në TV21, i cili tha se fronit opozitar L.Besa, AAA dhe LD janë derivat i BDI-së. Demiri e ka quajtur Tarvarin “derivat të Menduh Thaçit”.

“Është interesant fakti që kohët e fundit si duket Taravari për ditë e më shumë po mbron BDI-në dhe Ali Ahmetin dhe po sulmon opozitën. Kjo nënkupton një gjë se derivati i Menduh Thaçit dëshiron të vazhdoj rrugën e mentorit të tij, të jetë patericë e BDI së, si në kohën kur ishte opozitë ashtu edhe tani.
Taravari me veprimet dhe deklaratat e tij është demaskuar totalisht, dhe është shëndruar në pinjoll të Ali Ahmetit”, tha Demiri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

sulmi turqi

Turqia arreston 145 persona të dyshuar për lidhje me kurdët rreth sulmit në Ankara

ukraina-rusi-kiev-ushtar

Ukraina thotë se ka rrëzuar 29 dronë të lëshuar nga Rusia – në sulmet gjatë natës që zgjatën më shumë se tri orë

termet

Tërmet i fuqishëm në Napoli të Italisë, banorët e kalojnë natën në rrugë

Albin-Kurti1

Kurti: Shumica e sulmuesve në Banjskë, pjesëtarë të Mbrojtjes Civile ose Brigadës Veriore

INFO

NA NDIQ