Lëvizja BESA: Shkolla në Sellcë, mashtrimi i parë i kryeministrit!

ina-online
ina-online

12/02/2024

Lëvizja BESA e quan mashtrim parazgjedhor të kryeministri Talat Xhaferi, hedhjen e gur themelit për ndërtimin e shkollës fillore “Rilindja” në Sellcë të Tetovës.

Në kumtesë për mediat nga BESA thonë se BDI, mundohet që shqiptarëve t’u ofroj diçka që se bëri për 20 vite pushtet. Sipas kësaj partie, gur themeli i Shkollës së Sellcës, nuk është asgjë tjetër pos një gur themel para zgjedhor për të fituar më shumë vota në zgjedhje. Nga BESA thonë se qytetarët shqiptar, por edhe banorët e Sellcës, ishin dëshmitar se si BDI i gënjeu për 20 vite dhe nuk e ndërtoj shkollën./tvklan.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

demiri-750x430-1

Ministri i Shëndetësisë për REL – Demiri: Nëse jam ministër pas zgjedhjeve kam plan për klinikat

INFO

NA NDIQ